road
b3

„Tvé srdce ví, jak tě učinit šťastným. Poslouchej své srdce.“
- Sri Chinmoy

CESTA

Cesta je velmi účinná technika, dnes zahrnuje široký výběr nástrojů, které mohou významným způsobem transformovat všechny aspekty vašeho života, umožnit vám naplno rozvinout vlastní potenciál, osvobodit se a žít svůj život naplno.

Cestu vyučuje Brandon Bays, Američanka, která před 20 lety těžce onemocněla, přestože byla vegetariánka, jedla zdravou stravu, žila zdravým životním stylem a tento životní styl i učila. Od lékařů se dozvěděla, že má v břiše velký nádor ve velikosti basketbalového míče. Brandon nechtěla na operaci, přemluvila lékařku a dostala od ní 6 týdnů na to, aby se zkusila vyléčit sama. A ona to dokázala… našla způsob, jak sestoupit hluboko do svého podvědomí, odkrýt staré traumatické vzpomínky, které se týkaly násilí v jejím dětství, odpustit, osvobodit se od této vzpomínky a zahájit v sobě proces uzdravení. Brandon se vyléčila, nicméně nemoc byla pouhý začátek lekcí, které jí uštědřil život. Zanedlouho na to Brandon shořel do základů nepojištěný dům; její dcera s ní přerušila na dlouhou dobu kontakt, manžel si našel jinou partnerku a Brandon opustil, americká vláda zmrazila účty, veškeré finance a Brandon se ocitla na dně… přes všechny tyto osudové rány se dokázala vzchopit a postupně začala organizovat semináře, na kterých představila svoji účinnou metodu a učila ostatní způsob, jak zahájit jejich osobní cestu k uzdravení. Za těch více jak 20 let metoda prošla určitým vývojem, a Brandon dnes organizuje semináře a Cestu vyučuje po celém světě. Její silný příběh si můžete přečíst i v češtině. Brandon dosud napsala knihy: Cesta, Cesta pro děti, Cesta Vědomí/Nová měna; Svoboda.

V ČEM CESTA POMÁHÁ

 • strachy a úzkosti, panika, obavy
 • stres, únava, napětí; pocity zbytečnosti, nespokojenosti, demotivace; sebevražedné myšlenky
 • vztahy a vztahové problémy – rodinné, partnerské, vztah s matkou, dětmi, rozvody
 • sexuální problémy; intimita – bloky
 • syndrom vyhoření
 • nízké sebevědomí, nezvládnutelné emoce, nevysvětlitelné emoce vůči druhým
 • koktání, zadrhávání, dyslexie, hyperaktivita
 • závislosti (kouření, alkohol, jídlo, sex, TV, hazard, práce, vztahy, nakupování…)
 • pocity, že žijete bez naplnění smyslu života
 • vytvořená a uložená hluboko v podvědomí negativní přesvědčení nebo sliby, kterým věříte a to nejen o sobě, ale i v ostatních aspektech vašeho života, jako je téma partnerství, chudoby, hojnosti, překážek při plnění vašich snů či vizí
 • problémy s otěhotněním
 • fyzické problémy (bolesti zad, revma, chronická únava, nádory, deprese, migrény, chronická bolest, alergie; revma, vyrážky, poruchy zraku…)
 • nemoci (Parkinsonova nemoc, autismus, poruchy imunitního systému, Crohnova nemoc, HIV, anorexie)

Cestu je možné použít i ve zvlášť specifických případech, jako např.:

 • práce s dětmi či adoptovanými dětmi; se sourozenci, která byla rozdělena
 • fyzická a psychická traumata, která si v sobě nese klient (incest, znásilnění, emocionální psychické zneužívání; citová zranění…)
 • léčení traumat z dětství a prenatálního období
 • traumata typu šoku, bezvědomí, nehody, úrazu, pooperačního stavu
 • generační rodové zatížení
 • zděděné bloky po příbuzných po traumatizujících zkušenostech z války
 • při práci s veterány války, kteří trpí posttraumatickým syndromem, syndromem války
 • pro klienty, kteří mají za sebou operaci – transplantované orgány, amputace
 • doprovázení umírajících, podpora pozůstalým při ztrátě blízkého člověka

Použití terapie Cesty má v podstatě neomezené hranice, je však třeba mít na paměti, že terapie není vhodná pro nervově labilní jedince (např. s vážnou poruchou osobnosti) a pro lidi užívající jakákoli silná farmaka.


Díky trpělivosti, pochopení a podpory, které se mi od Marcelky dostalo, se mi podařilo uvolnit a dostat se pod tuto silnou, tvrdou, ochrannou vrstvu a pod jejím vedením uzdravovat prvotní příčiny mých životních těžkostí a strachů.
Již brzy od prvního sezení jsem pozorovala pozitivní změny v mém chování a myšlení a tak jsem s Marcelkou prošla ještě několik dalších terapií, při nichž jsem v sobě objevila svůj smysl života, díky čemuž bylo jednodušší určit
můj životní směr a udělat další kroky.
- Stáňa
Marcelka mi pomohla najít skryté problémy a odstranit je. Léčení mi přineslo velkou úlevu a pocit naprostého klidu. Cítím se spokojená a vyrovnaná. Jako terapeutku vřele všem doporučuji. Je lidská, hodná, klidná a plná pochopení.
- Stanislava
\"Cesta\" s Marcelkou ve mně zanechala hluboké prožitky z pobytu ve \"světle\", v meziprostoru před narozením, v prostoru tak krásně hřejivém a příjemném, že jsem se ani nechtěla vrátit. Pocity uklidnění, pocity,že teď už vím jak to je. Pocity porozumění svému životu, poznání proč se mi to či ono v mém životě dělo a stalo.
Děkuji Marcelko a Všem doporučuji.
- Jana
Asi před půl rokem jsem u Marcelky absolvovala Cestu a příjemně mě překvapil její přístup. Jsem ráda, za její trpělivý přístup a zejména, za dostatek prostoru, času, který mi dala, abych si „určité věci“ prožila. Dokázala mě dostat do jiné úrovně vědomí a celé čtyři hodiny, co Cesta u mě probíhala, byla profesionálka. Moc mi pak pomohlo následné písemné info, jak vše probíhalo. Tím, že mi pak pravidelně volala a pokládala otázky, jsem si vybavovala další a další zážitky. Ještě jednou chci poděkovat za sebe i své rodiče, kteří taktéž Cestou prošli. Jsem vděčná, za rychlou pomoc tatínkovi. Děkuji.
- Michaela
Terapii Cestu jsem s Marcelkou absolvoval několikrát, pokaždé jiný druh procesu. Procházel jsem složitějším obdobím a musím říct, že navzdory mé počáteční rezervovanosti se poté věci začaly dávat do pohybu. Navíc tím správným směrem. Příjemně mě překvapila také lidskost, pochopení a trpělivost, s jakou Marcelka terapii vede. Jde navíc hned k jádru problému a díky tomu odcházíte s vědomím, že tahle terapie vám skutečně pomohla. Když zažijete po skončení terapie pocit úlevy, víte, že to má smysl.
- Jan

Pokračujte k terapii a dozvíte se, které metody Cesta využívá

K TERAPII